O NÁS

O nás

Společnost CEP Invest vznikla z potřeby investovat kapitál generovaný hlavními podnikatelskými aktivitami partnerů do nových investičních příležitostí. Hledáme investice, které mají velkou pravděpodobnost úspěchu, nadstandardní výnos a umožňují využití synergií a znalosti z oborů, ve kterých působíme.Filosofie

Naším cílem je dosahovat vysoké návratnosti investic zásluhou správné volby projektů a zodpovědným řízením rizik. Sami pocházíme z podnikatelského a finančního prostředí, proto bereme  management společností a investory do společných projektů jako dlouhodobé partnery a snažíme se podporovat proaktivní, tvůrčí prostředí, které přináší z dlouhodobého pohledu požadovaný výsledek a zhodnocení. Považujeme se za investora, který je schopen zajímavé projekty identifikovat a rychle podat pomocnou ruku. Máme profesionální a flexibilní přístup, což nám pomáhá při vytváření dlouhodobé spolupráce.


Strategie

Cíl naší společnosti je dlouhodobý růst hodnoty portfolia i jednotlivých projektů díky robustní investiční strategii, která zahrnuje investice jak do stabilních projektů, které generují silné cash flow, tak i do projektů, které jsou v rané fázi svého života a nabízejí výrazné zhodnocení. Hledáme investice do menších a středních společností, nemovitostí, IT startupů a investujeme na kapitálových trzích. Investování na kapitálových trzích rozšiřuje spektrum našich investičních možností, což nám pomáhá diverzifikovat portfolio a poskytuje potřebnou likviditu v případě potřeby rychlého zainvestování do nových zajímavých projektů. Část našeho portfolia alokujeme pod správu jiných portfolio manažerů a to převážně do hedge fondů, které nám umožňují generovat výnosy nekorelované s ostatními typy investic. Výběr manažerů podléhá přísnému hodnocení jejich strategií, struktury fondu a trhů, kde působí.


Kritéria

Zaměřujeme se na investice s nejvyšším přínosem a poté jim věnujeme velkou pozornost a podporu.  Znalost místního podnikatelského prostředí je podle nás klíčová, proto považujeme za náš hlavní trh středoevropský region. V případě zajímavých projektů investujeme i v jiných regionech. Jsme investorem s dlouhodobým horizontem a umíme se flexibilně přizpůsobit velikosti a fázi každého projektu. Průměrný investiční horizont je 5 let. Zaměřujeme se na sektory, v nichž máme zkušenosti a znalosti. Hlavní obory naší činnosti jsou finance, retail, technologie, nemovitostí a další. V zainvestovaných společnostech preferujeme získání majoritního podílu, ale stejně dobře můžeme být partnerem po boku dalších investorů nebo zakládajících majitelů společností. Důležité je abychom sdíleli stejné hodnoty a přístup k práci.


Kontaktujte nás


Vyplňte tento formulář, abychom mohli lépe pochopit Vaši situaci a navrhnout ideální řešení Vašeho problému.